Adana'da bir otobüste ateşi 38.5 derece olarak ölçülen genç kız hastaneye götürüldü

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Adana'da toplu taşımada ateşi 38.5 derece olarak ölçülen Bengi Y. isimli genç kız otobüsten indirilerek koronavirüs testi yapılması için hastaneye götürüldü.

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2020 16:13
Değiştirme Tarihi: 05.06.2020 16:15
Adana'da bir otobüste ateşi 38.5 derece olarak ölçülen genç kız hastaneye götürüldü

Adana'da koronavirüs salgını sebebiyle toplu taşıma araçlarında denetimler yapıldı. Toplu taşıma araçlarına binen polisler, araçta bulunan vatandaşların ve şoförün sosyal mesafe ve maske kuralına yönelik bilgilendirici broşür dağıttı. Ayrıca vatandaşların ateşleri de ölçüldü.

Yapılan denetimler sırasında ateşi 38.5 çıkan Bengi Y. isimli 19 yaşındaki genç kız heme otobüsten indirilerek ambulansla test yapılması için hastaneye götürüldü. 

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Hakan Aksoy, yapılan denetimlere ilişkin açıklamada bulunarak “Yolcuların, araçlardaki koltuk sayılarına oturması, sürücü ve yolcuların maske takması ve araçlarda dezenfektan bulundurulması zorunluluğu ile ilgili uygulamalar yapıyoruz. Vatandaşlara ve sürücülere gerekli uyarılarda bulunduk. 1 Haziran’dan bu yana 8 noktada denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

DHA