Adana'da akılalmaz olay: '10 liram var eve gitmek istiyorum' dedi olumsuz yanıt alınca taksiyi kaçırdı!

Adana'da geçtiğimiz hafta sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saatlerde cebindeki 10 lira taksi durağına gelen ve evine gitmek isteyen 32 yaşındaki Ünal U., aldığı olumsuz yanıt sonrası, durakta kontağı üzerinde duran taksiyi alıp kaçtı. Ertesi gün durağın yanındaki markete gelen Ünal U, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Ünal U.'nun polislere, ''Taksiciler beni götürmediği için ben de kendimi götürdüm ama taksimetreyi açmadım'' dediği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 12:10
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 12:10
Adana'da akılalmaz olay: '10 liram var eve gitmek istiyorum' dedi olumsuz yanıt alınca taksiyi kaçırdı!

Şaşkınlık yaratan olay, 4 Aralık Cuma akşamı, Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşandı. 32 yaşındaki Ünal U., yasağın başladığı saatlerde taksi durağına gelerek ceibnde 10 lira olduğunu ve eve gitmek istediğini söyledi buradaki 2 taksi şoförüne.

Taksiciler, Ünal U.'ya olumsuz yanıt verdi. Ünal U. da anahtarı kontakta olan taksiye binip kayıplara karıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Taksiciler, polise konuyla ilgili ihbarda bulundu. Polisler de belirtilen adrese gelerek çalışma başlattı. 

Taksi, terk edilmiş halde bulundu. İşyerleri yasak nedeniyle kapalıydı ve bu nedenle güvenlik kamerası görüntüleri de incelenemedi. 

Bunun üzeirne sabah yeniden taksi durağına geldiler ve yakındaki markete girerek güvenlik kamerasını incelemeye başladılar. Görüntülerde, şüpheli Ünal U.'yu tespit ettiler ve dışarı çıkmak üzere harekete geçtiler.

İşte tam bu sırada markete gelen Ünal U ile karşılaştılar ve onu gözaltına aldılar. 

Haber ile ilgili metin girin!.

GÜVENLİK KAMERASINCA KAYDEDİLDİ

Taksiyi çalması ve ertesi gün geri gelmesi güvenlik kameraları tarafından kaydedilen Ünal U.’nun yakalanmasına tanık olan market sahibi Ferdi Şen, "Cebinde 10 lira varmış, buradaki taksici arkadaşlara 'Beni götürür müsünüz?' diye sormuş. Taksiciler de 'götürmeyiz' deyince, anahtarı üzerindeki takisiyi alıp, gitmiş. Gideceği yere varıp, taksiyi orada bırakmış’’ dedi.

'TAKSİMETREYİ AÇMADIM'

Şen, "Polisler, Ünal U. ile göz göze geldiler. Polis, ‘Neden taksiyi çaldın? diye sorunca, '10 lira param vardı. Taksiciler beni götürmeyince ben de kendi kendimi götürdüm’ dedi.  Bir de polislere ‘taksimetreyi açmadım’ diye cevap verdi. Daha sonra karakola götürüldü’’ diye konştu.