Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi? Sınavlar iptal mi oldu? İşte resmi açıklama...

Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya başladı.  Koronavirüs salgınında alınan tam kapanma kararının ardından, Adalet Bakanlığı sınav tarihleriyle alakalı açıklamada bulundu. Peki, Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi? Sınavlar iptal mi oldu? İşte resmi açıklama...

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2021 16:04
Değiştirme Tarihi: 28.04.2021 16:04
Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi? Sınavlar iptal mi oldu? İşte resmi açıklama...

Adalet Bakanlığı, 30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasındaki yazılı ve sözlü sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Covid-19 salgını kapsamında alınan kararlar ve bu kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge içeriği dikkate alınarak daha önce ilan edilen ve 30 Nisan 2021- 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan; hakim ve savcı adaylığı mülakatları, icra müdür ve müdür yardımcılığı mülakatları, bakanlığımız taşra teşkilatı görevde yükselme ve unvan değişikliği sözlü sınavları, bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile ceza ve infaz kurumları sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımına ilişkin boy- kilo ölçümü, uygulamalı veya sözlü sınavları, ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni sınav tarihleri ilgili Adalet Komisyonları ve Bakanlığımızca daha sonra duyurulacaktır" denildi.

MEB SINAVLARI ERTELEMİŞTİ 

Yüz yüze eğitimle ilgili yeni alınan kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir." ifadelerini kullanmıştı.