Adalar'da elektrikli araçların fiyat tarifesi belli oldu!

Gündeme geldiği andan itibaren büyük tartışma yaratan Adalar'da hayata geçirilen elektrikli araçların kullanım ücreti 12 lira olarak belirlendi. Adakart sahipleri için ise bu ücret 3,5 lira olacak olan ücret, öğrenci ve yaşlılar için de 12 lira olarak tanımlandı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.07.2020 18:22
Değiştirme Tarihi: 23.07.2020 18:22
Adalar'da elektrikli araçların fiyat tarifesi belli oldu!

İstanbul Adalar'da atlı faytonların kaldırılmasının ardından İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen UKOME toplantısında, "Adalarda Kullanılacak Elektrikli Araçların Ücret Tarifelerinin Belirlenmesi" teklifi görüşüldü.  Artık Adalar'da kullanılacak araçların ücret tarifesi 12 lira olarak netlik kazandı. Öte yandan toplantıda Adataksinin ücreti de belirlendi. Ada sakinleri için taksimetre 5 liradan açılacak ve kilometre başı 3,10 lira eklenecek. Turistler için ise açılış ücreti 15 lira, kilometre başına eklenecek ücret de 12 lira olarak kararlaştırıldı.

Ulaşımın elektrikli araçlarla sağlanacağı Adalar'da, 7 hat hizmet verecek. Buna göre BA-1 numaralı hat Çarşı-Tepeköy-Kadıyoran, BA-2 numaralı hat Çarşı-Maden-Nizam, BA-3 numaralı hat Lunapark meydanı büyük tur, HA-1 numaralı hat Çarşı-Akçakoca-İtfaiye, HA-2 numaralı hat Çarşı-Çam Limanı, BU-1 numaralı hat Çarşı-Kalpazankaya, KA-1 numaralı hat ise Çarşı-Narçiçeği olmak üzere vatandaşların ulaşımını sağlayacak.