Acılı baba konuştu: "Çocuklarımı, dayıları taciz etti! Sokağa çıkamıyorlar"

Gaziantep'te yaşayan 38 yaşındaki S.S., eşinden kendisini aldattığı iddiasıyla boşanmıştı. Eski eşinin 4 çocuğuna şiddet uyguladığını, 12 ve 14 yaşındaki iki kızının ise dayılarının tacizine uğradığını anlatan acılı baba, "Çocuklarımı taciz eden bu kişinin yeniden tutuklanmasını istiyorum" açıklamasını yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2020 09:34
Değiştirme Tarihi: 07.10.2020 09:34
Acılı baba konuştu: 'Çocuklarımı, dayıları taciz etti! Sokağa çıkamıyorlar'

Uzun yol şoförü S.S., kendisini aldattığını öğrendiği eşi C.Ç. ile yollarını ayırdı. Çocuklarının velayetini almak üzere mahkemeye başvuran S.S., dava sürecinde çocuklarının velayetini de almaya hak kazandı. S.S., en küçüğü 7 en büyüğü ise 14 yaşında olan 4 çocuğunun psikolojilerinin bozuk olduğunu fark ettiğini söyledi. Bu süreçte teyzesinin kızının en büyük kızı olan 14 yaşındaki S.S. ile konuştuğunu anlatan baba, "Kızım, kuzenime annesinin beni aldattığını ve bunu kimseye anlatmamaları için kardeşleri ile birlikte şiddete maruz kaldığını anlatmış. Kızım aynı zamanda annesi tarafından dedesinin evine yollandıkları sırada kendisi ve küçük kardeşi E.S.'nin öz dayıları olan B.E.Ç. tarafından cinsel istismar edilmiş. Bu olayları kuzenim bana anlatınca büyük şok yaşadım. Kızımla görüşünce bana doğru olduğunu söyleyince hemen polise başvurdum" diye konuştu. 

KAYINBİRADERİM TUTUKLANDI

Güvenlik güçlerince gözaltına alınan B.E.Ç.'nin iki yeğenine yönelik cinsel istismar iddiaları üzerine tutuklandığını anlatan S.S., "Bu olaydan sonra şikayette bulununca eski kayınbiraderim tutuklandı. Ama haziran ayı başında yapılan duruşmada, B.E.Ç., cinsel istismara yönelik fiziksel bulguya rastlanmadığı gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest kalmasıyla çok korktuk. Çocuklarım hem bana hem de pedagoglara uğradıkları istismarı anlattı. Ancak fiziksel bulgu olmadığı için bu kişi serbest bırakıldı. Şimdi çocuklarım büyük korku yaşıyor. Eskiden oldukça hareketli olan çocuklarım şimdi korkudan dışarı çıkamıyor. Her an dayılarını görecekleri, şiddet veya tacize uğrayacakları endişesiyle ben olmadan sokağa çıkamıyorlar" dedi. 

"İNTİHARA KALKIŞTI"

Olayın ardından çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu anlatan baba, "Mahkemenin dayılarını tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktığını öğrenen 12 yaşındaki kızım E.S., evin balkonundan atlamaya kalkıştı. Kızımı intihardan son anda vazgeçirdim. Şimdi yeniden intihara kalkışacağı endişesiyle çocuklarımı yalnız bırakamıyorum. Tek isteğim tacize maruz kalan çocuklarıma ve bana hayatı zindan eden kişinin yeniden tutuklanmasıdır" şeklinde konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.