Acılı baba anlattı: Botoks sonrası fenalaşıp hayatını kaybeden Kübra Boyraz'ın son sözleri bunlar olmuş!

Güzellik merkezinde botoks yaptırdıktan bir gün sonra yaşamını yitiren 38 yaşındaki Kübra Boyraz'ın ölümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kübra Boyraz'ın ölümüyle ilgili acılı babası Ekrem Solmazgül'den açıklama geldi. Baba Solmazgül, şüphelilerin cezalandırılmasını talep ederken, “Kızımı bana teslim ettiklerinde konuşuyordu, sadece 'baba-anne beni kurtarın' diyordu. Bunlar kaçak tütün satmıyor, bunlar insan sağlığı ile öldürüyor. İnsanları zehirleyerek öldürüyorlar” dedi. İşte botoks yaptırdıktan sonra ölen Kübra Boyraz'ın babasının açıklamaları...

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2020 18:14
Değiştirme Tarihi: 25.09.2020 18:14
Acılı baba anlattı: Botoks sonrası fenalaşıp hayatını kaybeden Kübra Boyraz'ın son sözleri bunlar olmuş!

4 gün önce Beylikdüzü'ndeki bir güzellik merkezinde botoks yaptıran ve iddiaya göre işlem sonrası fenalaşan 38 yaşndaki Kübra Boyraz, güzellik merkezi çalışanları tarafından eve götürüldü. Aradan 1 gün geçtikten sonra yeniden fenalaşan Boyraz, çağrılan ambulans ile Esenyurt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, durumu kötüleşince de özel bir hastaneye sevk edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Kübra Boyraz kurtarılamadı. Bir çocuk annesi Kübra Boyraz'ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin ardından dün memleketi Malatya'da toprağa verildi.

Yaşanan olayın gündeme gelmesiyle birlikte 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma sürerken, Cumhuriyet savcısının itirazı üzerine şüpheliler hakkında yeniden gözaltı kararı verildi. Polisin düzenlediği operasyonda, şüpheliler adreslerinde bulunamadı. Ekiplerin yaptığı çalışmayla şüphelilerden 2'si İzmir'in Menemen ilçesinde yakalanarak gözaltına aldı. Aralarında Kübra Boyraz'ın doktorunun da olduğu 3 şüphelinin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü bildirildi.

ACILI BABA KONUŞTU: "'ANNE BABA BENİ KURTARIN' DİYORDU"

Kızını toprağa veren baba Ekrem Solmazgül, yaşanan bu sarsıcı ölümle ilgili DHA'ya konuştu. Malatya'da taziyeleri kabul eden ve gazetecilerle telefonla görüşen Solmazgül, şunları söyledi:

"Böyle yerlerin kapanması lazım. Devletin bunlara el atması gerek. Benim çocuğum veya bir başkasının çocuğu da yanmasın. Benim ciğerlerim dağlandı, onların olmasın. Kızımı bana teslim ettiklerinde konuşuyordu, sadece 'baba- anne beni kurtarın' diyordu. Çok acı çekiyordu. Benim kızdığım nokta; biz oraya gitmişiz, onlar arıyorlar, Kübra'nın telefonundan annesi de yalvarıyordu, 'çocuğuma ne verdiyseniz söyleyin ki Kübra'yı iyileştirsinler. Telefonu doktora veriyor, doktorda hiçbir şey söylemiyor, 3 kere konuşmuş doktorla. Her şeyin kaydı var. Sonra da kalp krizi raporu veriyor. Bunların hepsi anlaşmış sanki. Bunlar şebeke gibi. Bu tarz şeylerin bir daha yaşanmaması için adaletin yerine getirilmesini ve bu işlere devletimizin müsaade etmemesini istiyoruz. Bunları takip etsinler. Bu insan, başka bir şey değil ki. Bunlar hayat meselesi. Bunlar kaçak tütün satmıyor, bunlar insan sağlığı ile öldürüyor. İnsanları zehirleyerek öldürüyorlar” dedi.

Polislerin kendilerine çok yardımcı olduğunu belirten Ekrem Solmazgül, “Adalet var, yakalayacaklar inşallah. Suçu neyse çeksin, biz hakkımızı arıyoruz, biz fazla bir şey aramıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA