Açık Öğretim lise sınavları saat kaçta başlıyor? AÖL sınav giriş belgesi

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yarın ve Pazar günü, 1. dönem sınavına girecekler. 7-8 Aralık yapılacak sınavın giriş yerleri hafta içi açıklanmıştı. Peki, Açık Öğretim lise sınavları saat kaçta başlıyor? AÖL sınav giriş belgesi sorgulama ve sınav tarihleri haberimizde. 

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2019 19:40
Değiştirme Tarihi: 06.12.2019 19:40
Açık Öğretim lise sınavları saat kaçta başlıyor? AÖL sınav giriş belgesi

Binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinde 7-8 Aralık'ta yapılacak 1. dönem sınavı heyecanı yaşanıyor. Cumartesi ve Pazar günü üç oturumda yapılacak Açık Öğretim Lise sınavları saat kaçta başlayacak merak ediliyor. İşte AÖL sınav tarihleri ve AÖL sınav giriş belgesi...

AÇIK ÖĞRETİM LİSE SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

7-8 Aralık günleri yapılacak Açık Öğretim Lise sınav saatleri şu şekilde;

07 Aralık 2019 Cumartesi

1.   Oturum Saat 9.30

2.   Oturum Saat 14.00

08 Aralık 2019 Pazar

3.   Oturum Saat 09.30

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ - SINAV GİRİŞ YERİ SORGULA

2019-2020 Eğitim yılının 1. Dönem AÖL sınavları, 7-8 Aralık 2019 tarihlerinde uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre AÖL sınav giriş yerleri online sistem üzerinden açıklandı. Sınava katılım sağlayacak olan öğrenciler, kendilerinden istenilen bilgilerle sınav giriş belgesinin çıktısını aşağıdaki bağlantıdan alabilecek.

AÖL sınav giriş belgesi için tıklayınız

SINAVA GİRİŞTE BELGELER NELERDİR?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.