Acemi kasaplar hastanelere akın etti

Her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da manzara değişmedi... Kurban keserken kazayla kendilerini keserek yaralanan acemi kasaplar, hastanelere akın etti.

Yayınlanma Tarihi: 31.07.2020 11:04
Değiştirme Tarihi: 31.07.2020 11:04
Acemi kasaplar hastanelere akın etti

Kayseri'de, kurban keserken kazayla kendilerini keserek yaralanan acemi kasaplar, hastanelere başvurdu.

Kayseri'de bayram namazını kılanlar, kurbanlıklarını kesmek için belediyelerin belirlediği kesim alanlarına gitti. Acemi kasapların kimisi kurban keserken kazayla kol ve bacaklarını kesip yaralandı kimisi de hayvanların darbeleriyle yaralandı. Yaralanan kasaplar, kendi imkanlarıyla Kayseri Devlet Hastanesi'ne başvurarak tedaviye alındı.

KAHRAMANMARAŞ'TA ACEMİ KASAPLAR HASTANELERE AKIN ETTİ

Kahramanmaraş'ta kurban keserken kazara kendilerini kesen acemi kasaplar hastanelerde tedaviye alındı.

Her Kurban Bayramı'nda yaşanan bilindik manzaralar bu bayramda yaşandı ve Kahramanmaraş'ta hastaneleri acil servisleri kurban yerine kendilerini kesen acemi kasaplarla dolu. Aralarında çocukların da olduğu acemi kasaplar ambulansla veya yakınları tarafından hastaneler götürülerek tedavileri yaptırıldı.

Sağlık personeli tarafından dikişleri atıldıktan sonra taburcu edilen acemi kasaplar, yarım bıraktıkları işi bitirmek için tekrara kurbanının yanına gitti.

ADIYAMAN'DA ACEMİ KASAPLAR KENDİLERİNİ YARALADI

Adıyaman'da, kurban kesimi sırasında yanlışlıkla kendisini yaralayan çok sayıda kişi hastanelik oldu.

Bayramın ilk günü sabah erken saatlerde kent merkezi ve ilçelerde kurban kesimi sırasında kazara bıçaklarla kendisini yaralayan aralarında kadınların da olduğu çok sayıda kişi, yakınları tarafından hastanelere götürüldü. El, kol ve bacaklarında kesik oluşan yaralılar, ayakta müdahaleleri yapılarak evlerine gönderildi. 


BURSA'DA ACEMİ KASAPLAR HASTANELERE AKIN ETTİ

Bursa'da kurban keserken kendilerini yaralayan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde hastaneleri doldurdu.

Bursa merkezi ve ilçelerinde bayramın ilk sabahında acil servisler, kurban kesmek isterken yaralanan acemi kasaplarla doldu. Bıçakla veya hayvanların boynuz darbeleriyle yaralanan vatandaşlardan, durumu hafif olanlar kendi imkanlarıyla, ağır yaralı olanlar ise ambulanslarla hastaneye geldi. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı.  

İlgili Sayfalar: Playlist