ABD’li Michael Greger tavuk çiftliklerinden tetiklenecek bir virüs salgını olacağını iddia etti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. ABD’li bilim insanı Dr. Michael Greger, yeni bir iddia ortaya attı. Greger, tavuk çiftliklerinden tetiklenen ve dünya nüfusunun yarısını öldürebilecek güçte olan "kıyamet virüsü" ile ilgili uyarıda bulundu. Michael Greger, kümes hayvanlarının oluşturacağı bir salgının dünya nüfusunun yarısını yok edebileceğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2020 11:34
Değiştirme Tarihi: 31.05.2020 13:01
ABD’li Michael Greger tavuk çiftliklerinden tetiklenecek bir virüs salgını olacağını iddia etti

ABD’li bir bilim Dr. Michael Greger korkunç bir iddiayı ortaya attı. Greger, kümes hayvanlarından ortaya çıkacak olan bir virüsün dünya nüfusunun yarısını yok edeceğini söyledi. ABD’li bir bilim Dr. Michael Greger'in kıyamet virüsü olarak nitelendirdiği bu virüs tavuk çiftliklerinden türeyecek.

Dünyanın koronavirüs salgını ile mücadele ettiği şu zamanlarda dünya genelini ilgilendiren ve duyan herkesi tedirgin eden bir açıklama geldi. Dr. Michael Greger, tavuk çiftliklerinden tetiklenen ve dünya nüfusunun yarısını öldürebilecek ‘kıyamet virüsü’ ile ilgili uyarılar yaptı.

 Michael Greger'ın iddialarına göre hayvanlarla olan yakın bağlantımızın bizi en kötü salgın hastalıklara karşı savunmasız hale getiriyor. "Bir kümes hayvanı olduğu sürece, salgın olacak" iddiasında bulunan doktor kıyamet virüsü olarak nitelendirdiği ve kümes hayvanlarından insanlara bulaşacak olan bu virüsün dünya nüfusunun yarısını öldüreceğini sözlerine ekledi.