ABD’de Pfizer/BioNTech aşısı, doktorun ölümüne sebep oldu

ABD’nin Florida eyaletinde Pfizer tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının ilk dozunu alan doktor Gregory Michael, aşı olduktan 2 hafta sonra hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2021 14:09
Değiştirme Tarihi: 08.01.2021 14:09
ABD’de Pfizer/BioNTech aşısı, doktorun ölümüne sebep oldu

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan ABD, salgınla mücadele etmeye çalışıyor. Son olarak koronaya karşı 1 günde 4 binden fazla kayıp veren ABD’de bir yandan aşılama da devam ediyor.

ABD’li ilaç şirketi Pfizer tarafından geliştirilen aşının sağlık görevlilerine yapıldığı ülkede, korona aşısı olan 56 yaşındaki Gregory Michael adlı doktor, aşıdan 2 hafta sonra hayatını kaybetti.

AŞIDAN 3 GÜN SONRA LEKELER ORTAYA ÇIKTI

Florida’da bir hastanede çalışan Gregory Michael'ın, 18 Aralık'ta aşının ilk dozunu aldıktan 3 gün sonra ellerinde ve ayaklarında küçük lekeler ortaya çıktı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan eşi Heidi Neckelmann, Gregory Michael’ın hastaneye gittiğini ve kan değerlerinin normal seviyenin çok altında tespit edildiğini söyledi.

Daha sonra eşinin yoğun bakıma alındığını söyleyen Neckelmann, eşinin kısa süre sonra hayatını kaybettiğini sözlerine ekledi.

"ÖLÜMÜ YÜZDE 100 AŞI İLE BAĞLANTILI"

Neckelmann, eşinin ölümünün koronavirüs aşısıyla ilişkili olduğunu iddia ederek “Bence ölümü yüzde 100 aşı ile bağlantılı. Sağlığı çok iyiydi. Sigara içmiyordu. Sürekli spor yapıyordu. Kanolarımız vardı. Onları kullanırdı. Derin deniz balıkçısıydı. Ani ölümünün aşılama dışında başka hiçbir açıklaması yok.” dedi.

Miami Tıbbi denetim operasyonlar Müdürü Darren Caprara, Gregory Michael’ın ölümüyle ilgili COVID-19 aşısının nasıl bir rol oynayabileceğinin araştırıldığını söyledi. Michael’ın ölüm nedeni ise araştırılıyor.