ABD Sağlık Bakanı Alex Azar'dan koronavirüs aşısıyla ilgili flaş açıklama!

ABD Sağlık Bakanı Alex Azar tarafından koronavirüs aşısıyla ilgili son dakika açıklamaları geldi. Salgını ortadan kaldırabilmek için önce ABD'nin ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Azar, "Önce ABD'nin ihtiyacı karşılandıktan sonra diğer ülkelerle aşıyı paylaşacağız" ifadelerine yer verdi.

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 12:19
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 12:19
ABD Sağlık Bakanı Alex Azar'dan koronavirüs aşısıyla ilgili flaş açıklama!

ABD Sağlık Bakanı Alex Azar tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs aşısıyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Çok net bir mesaj veren Azar, "İstediğimiz kapasiteye eriştiğimizde ve ihtiyaçlarımız karşılandığında bu ürünleri dünyanın diğer ülkeleriyle adil ve eşit bir şekilde dağıtmayı planlıyoruz” dedi.

ÇOK NET KONUŞTU

Gazetecilere konuşan Azar, “Önceliğimiz elbette ABD Ulusal Gıda ve İlaç Dairesi’nin güvenli onayını verdiği ve etkili bulduğu aşı ve ilacı yetecek kadar üretmek. İstediğimiz kapasiteye eriştiğimizde ve ihtiyaçlarımız karşılandığında bu ürünleri dünyanın diğer ülkeleriyle adil ve eşit bir şekilde dağıtmayı planlıyoruz” dedi.

Dünya genelinde 200’den fazla Covid-19 aşısının geliştirilme aşamasında olduğu bilinirken bunlardan 20’si insanlar üzerinde klinik deney fazına geçti.