ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de ölü bulundu!

Karaköy'de sır gibi bir ölüm gerçekleşti. ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de ölü aracının içinde ölü olarak bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 12:15
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 12:15
ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de ölü bulundu!

ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de ölü aracının içinde ölü olarak bulundu. Sır ölüm sonrası polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay, Kemankeş Sokak üzerinde bulunan bir otelin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Rusya doğumlu Amerikalı gazeteci Andre Vltchek (57), eşi Rossie İndira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gün kaldığı Samsun'dan kiraladığı VIP araçla İstanbul'a yola çıktı. 

Kalacakları otelin önüne saat 05.30 sıralarında geldiklerinde eşi Vltchek'i uyandırmak istedi. Vltchek'i hareket etmediğini gören eşi ve şoförler sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek'in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekti.

Olay yeri inceleme ekipleri ise araçta inceleme yaptı. Belgeselci ve araştırmacı gazeteci Andre Vltchek'in ölümünü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçtiği öğtrenilirken, cenaze Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Araç incelenmek üzere emniyet otoparkına çekilirken Vltchek'in eşi ve şoförlerin ifadesinin alınacağı öğrenildi.