ABD'li doktor Anthony Fauci, koronavirüs aşısı için tarih verdi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. ABD'nin ünlü doktorlarından ve Trump'ın koronavirüs ile mücadele kapsamında kurduğu ekipte yer alan Anthony Fauci'nin koronavirüs aşısı ile ilgili yaptığı açıklamalar çok konuşuldu. Fauci, ABD'nin koronavirüs aşısı üretmek için hedefini söylerken Ocak ayının olası olduğunu dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 16:06
Değiştirme Tarihi: 30.04.2020 16:08
ABD'li doktor Anthony Fauci, koronavirüs aşısı için tarih verdi

Koronavirüs aşısının ne zaman bulunacağı konusunda herkes merak içinde... Bugün ABD'li doktor Anthony Fauci'nin bu konu üzerinde yaptığı açıklamalar herkesi umutlandırdı. ABD Başkanı Donald Trump’ın kurduğu corona virüsüyle mücadele ekibinde yer alan bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, bugün katıldığıToday Show’da açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın corona virüsü ile mücadele kapsamında kurduğu ekipte yer alan başarılı doktor Anthony Fauci, bugün katıldığı programda corona virüsü aşısı için bugüne kadarki en net tarihi verdi. Fauci, ABD'nin corona virüsü aşısı üretmek için hedefini söylerken Ocak ayının olası olduğunu dile getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın kurduğu corona virüsüyle mücadele ekibinde yer alan bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, bugün katıldığıToday Show’da açıklamalarda bulundu.

Ekibinin “Operasyon Sapma Hızı” isimli bir projede çalıştığını ve amaçlarının yüz milyonlarca dozluk aşı üretimini Ocak ayına kadar tamamlamayı hedeflediğini söyleyen Dr. Fauci, “Denemelerin erken aşamasındayız. Henüz birinci fazdayız. Sonraki adımda daha güvenli bir sonuca ulaşana kadar çalışacağız ve bu durum böyle gidecek. Sürekli aşının işe yaraması için çalışıyoruz. Bu aşının hızlı  olmasını, güvenli olmasını ve etkili olmasını istiyoruz. Bizce bu yapılabilir” dedi.

Fauci, “Ben Ocak ve Şubat ayında ne diyordum, 1 yıl ile 18 aylık bir süreç olduğunu söylüyordum aşı için. Dolayısıyla gelecek yılın Ocak ayı bir yıl oluyor. Başta söylediğimden çok da farklı bir sonuç çıkmayacak” ifadesini kullandı. (Sözcü)