ABD'den koronavirüs aşısı açıklaması geldi!

ABD’deki ‘Shark Allies’ isimli sivil toplum örgütü, koronavirüs aşısı için açıklamada bulundu. Aşı çalışmalarında yarım milyon köpekbalığının katledilebileceğini söyleyen örgüt, köpekbalıklarının karaciğerinden yapılan “Squalene” adlı doğal yağın yardımcı etken madde olarak koronavirüs aşılarında kullanıldığını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 28.09.2020 14:40
Değiştirme Tarihi: 28.09.2020 14:40
ABD'den koronavirüs aşısı açıklaması geldi!

ABD’de faaliyet gösteren ve köpek balıklarının neslini korumak için kurulan ‘Shark Allies’ sivil toplum örgütü, koronavirüs aşısı çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamaya göre, yarım milyon köpekbalığının koronavirüs aşısı yapılması için katledilebileceği anlatıldı. Kuruuş, köpekbalıklarının karaciğerinden yapılan “Squalene” adlı doğal yağın yardımcı etken madde olarak koronavirüs aşılarında kullanıldığını ifade etti.   

Shark Allies yöneticisi Stefanie Brendl, "Köpekbalıklarının karaciğerinde bulunan ve mevcut grip aşıları da dahil olmak üzere birçok ilacın yapımında kullanılan doğal yağ “Squalene” için yüzbinlerce köpekbalığı katledilebilir. Yağın bileşenindeki güçlü yağlar aşıdaki bağışıklık etkisini arttırıyor. Mevcut bazı koronavirüs aşısı adaylarında bu yağ kullanılıyor" dedi.

(DHA)