ABD'deki protestoları fırsat bilenlere Apple şoku! "Cihaz bloke edilmiştir, izleniyorsunuz"

ABD son günlerde ırkçılık karşıtı protestolarla dünya gündeminde... Karışıklığın hala sürdüğü ülkede ırkçılık karşıtı protestoları fırsat bilip geçitli dükkanları yağmalayanlarda ortaya çıkıyor. Fırsatçı yağmacılara dünyaca ünlü marka Apple'dan büyük bir hamle geldi. Mağazalardan çalınan telefonların ekranlarında Cihaz bloke edilmiştir. İzleniyorsunuz. Apple mağazasına geri dönün" yazısını gören yağmacılar büyük şoka uğradı.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 10:22
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 10:22
ABD'deki protestoları fırsat bilenlere Apple şoku! 'Cihaz bloke edilmiştir, izleniyorsunuz'

ABD'de George Floyd’un polis şiddetine maruz kalarak öldürülmesinin ardından ırkçılık karşıtı protestolar başladı. Protestoların hız kesmeden devam ettiği şu günlerde bu durumdan yararlanmak isteyen yağmacılarda mağazaları talan etmeye başladı.

Karışıklıkları fırsat bilen yağmacılar mağazaların camlarını kırarar içeride ne var ne yok topluyor. Yağmacılardan nasibini alan bir şirkette ABD’li teknoloji devi Apple’ın New York, Philadelphia, Los Angeles ve Washington’daki mağazaları oldu.

Fırsatçılar Apple'ın bu mağazalarına girip elektronik eşya ve telefonları çalmaya başladı ancak fırsatçılara Apple'den şoke eden bir hamle geldi. New York Post’un bir haberine göre; Philadelphia’da çalınan bir telefonun ekranında, “Lütfen Walnut Street’teki Apple’a geri dönün. Bu cihaz bloke edilerek izlemeye alınmıştır. Yerel yetkililer alarma geçirilecektir” yazısı belirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Dünyaca ünlü marka Apple'ın özel bir yazılım sayesinde cihazları takip ettiği de edinilen bilgiler arasında yer alıyorç.