ABD'de vahşet: 2 kız kardeş, maske uyarısı yapan güvenlik görevlisini 27 yerinden bıçakladı

İki kız kardeş, kendilerine maske ve el dezenfektanı uyarısı yapan güvenlik görevlisini 27 yerinden bıçaklayarak ağır şekilde yaraladı. Kan donduran olay, ABD Illinois eyaleti, Chicago kentinde meydana geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 12:11
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 12:11
ABD'de vahşet: 2 kız kardeş, maske uyarısı yapan güvenlik görevlisini 27 yerinden bıçakladı

ABD'de geçtiğimiz pazar günü korkunç bir olay yaşandı. West Chicago'daki bir mağazanın güvenlik görevlisi, mağazaya gelen 21 yaşındaki Jessica Hill ve 18 yaşındaki kardeş Jayla Hill'e maske takmaları ve dezenfektan kullanmaları konusunda uyarıda bulundu.

İki kardeş maske takmayı reddetti ve ardından güvenlik görevlisine yumruk attı. 21 yaşındaki Jessica daha sonra sırt çantasındaki bıçağı çıkarıp 32 yaşındaki güvenlik görevlisine saldırmaya başladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Diğer kardeş Jayla ise bu sırada güvenlik görevlisinin saçlarını tutuyordu. Ağır şekilde yaralanan güvenlik görevlisinin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Görevlinin durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydeden James, olay yerinde gözaltına alınan kardeşlerin, ufak yaralanmalar nedeniyle bölgedeki bir hastanede tedavi edildiğini söyledi.

Kefalet duruşmaları yapılan Jessica ve Jayla kardeşler avukatı, olayın meşru müdafaa olduğunu dile getirdi. İki kardeşin bipolar bozuklukları olduğunu savunan avukat, sözleriyle şaşırttı. 

Davanın savcları ise güvenlik görevlisinin saldırı öncesi kadınlara yaklaşmadığını dile getirdi.

Kaynak: AA