ABD'de şoke eden olay! Hava 3 saatte 33 derece soğudu, kar yağışı başladı...

ABD'de hafta sonu yapılan hava tahminlerinde hava sıcaklığının 30-33 derece arasında düşüş göstereceği tahmin edilmişti. ABD'nin Montana ve Colorado eyaletlerinde gerçekleşen kutup girdabı hava olayı nedeniyle hava 33 derece birden düştü ve kar yağışı başladı. Yaşanan ilginç doğa olayı sonrası vatandaşlar eylül ayında kar sürprizi yaşadı.

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2020 10:27
Değiştirme Tarihi: 08.09.2020 10:27
ABD'de şoke eden olay! Hava 3 saatte 33 derece soğudu, kar yağışı başladı...

ABD'de yaşanan hava olayı herkeste şok etkisi yarattı. Hava uzmanlarının hafta sonu yaptığı tahminler sonrası, ABD'nin bazı eyaletlerinde hava sıcaklıklarının 30 derece düşeceği tahmin edilmişti ve beklenen oldu. ABD'nin bazı eyaletlerinde hava sıcaklığı 3 saatte 33 derece birden düştü ve kar yağmaya başladı.

ABD'de meydana gelen bu kutup girdabı, Montana ve Colorado eyaletlerinde sıcaklıkların kısa bir süre içinde 30 - 33 derece arasında düşmesine neden oldu.

Hava Forum'da yer alan habere göre, bir gün öncesinde 30-35 dereceler ile yaz mevsimini yaşayan ABD halkı, saatler içerisinde aniden kış mevsimine geçti ve sıcaklık 1-3 derecelere düştü.

Bu ani sıcaklık düşüşü sebebiyle bu iki eyalette kar yağışı başladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Eylül ayında yağan karla şaşıran ABD'liler şaşkınlıkla bu ilginç ve az görülen doğa olayını izlemek için bu eyaletlere akın etti, eylül ayında yağan kar haberi sosyal medyada da yoğun şekilde paylaşıldı. 

Bu hava olayının yarından itibaren etkisini azaltarak sona ermesi, hava sıcaklığının perşembe gününden itibaren mevsim normallerine yükselmesi bekleniyor.