ABD'de şaşırtan araştırma: Karantina sonrası her 10 kişiden 6'sı kendini halsiz hissediyor

Yapılan araştırmaya göre, koronavirüs karantinası sonrasında her 10 Amerikalıdan 6'sının kendisini aşırı halsiz hissettiğini ortaya çıkardı.

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2020 20:22
Değiştirme Tarihi: 06.09.2020 20:22
ABD'de şaşırtan araştırma: Karantina sonrası her 10 kişiden 6'sı kendini halsiz hissediyor

İngiliz araştırma şirketi "OnePoll"un yaptığı çalışmada, 2 bin katılımcının yer aldığı koronavirüs karantinası sonrasında neler yaptıkları soruldu. Araştırmaya katılanlar ise karantina sürecinin pratik zekalarının olumsuz yönde etkilendiğini ve kendilerini yorgun hissettikleri öğrenildi.

Katılımcıların yüzde 62'si gün içinde zamana odaklanamadıklarını ve tüm günü aynı hissettiklerini ifade etti, binden fazla kişi ise kendilerini yorgun hissettiklerini belirtti.

Her 10 katılımcıdan 6'sının kendini aşırı halsiz hissettiği araştırmaya göre, yaklaşık 1000 kişi karantina öncesindeki kadar odaklanamayacakları konusunda endişeli.

Araştırmada, insanların karantinada yeni hobiler edindiği ve akıl ile fiziksel sağlıklarını korumak için aktif olduklarının altı çizildi.

YÜZDE 37'Sİ BULMACA ÇÖZMEYİ TERCİH ETTİ

Katılımcıların yüzde 46'sının zihinlerini aktif tutmak için kitap okumayı seçtikleri belirtilen araştırmada, her 10 kişiden 4'ünün de egzersiz yapmayı tercih ettiği kaydedildi.

Araştırmada, katılımcıların yüzde 37'sinin karantinada bulmaca çözdüğü aktarıldı.

Bu süreçte zihinsel olarak aktif kalmak için yeni vitamin ve tamamlayıcılar deneyenlerin oranının yüzde 31 olduğu araştırmada, katılımcıların yüzde 56'sının elinde çok sayıda sağlık ürünü olduğu kaydedildi. (A.A)