ABD'de polis tarafından öldürülen George Floyd'un ailesi: Bizim elimizden neyi aldığınızı bilmenizi istiyorum

ABD'de bir polis tarafından boğazına bastırılarak öldürülen siyahi genç George Floyd'un ailesi ilk kez kamera karşısına geçerek çağrıda bulundu. Floyd'un 6 yaşındaki kızı Gianna ve annesi gözyaşlarını tutmakta zorlansa da şu cümleleri sıraladı. Roxie Washington, "Bizim elimizden neyi aldığınızı bilmenizi istiyorum, Onlar günün sonunda eve dönüp aileleriyle birlikte oluyorlar. Ama Gianna'nın artık bir babası yok. Onun büyüdüğünü göremeyecek. Mezuniyetine gelemeyecek, düğününde yanında olamayacak" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 11:13
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 11:14
ABD'de polis tarafından öldürülen George Floyd'un ailesi: Bizim elimizden neyi aldığınızı bilmenizi istiyorum

ABD'de polis tarafından gözaltına alınırken boğazına bastırılarak öldürülen George Floyd'un  ailesi kameralar karşısına geçerek ilk kez konuştu. Floyd'un 6 yaşındaki kızı Gianna ve annesi Roxie Washington açıklamalarıyla herkesi hem üzdü hem de yaşanan bu ırkçılığa dikkat çekti.

Roxie Washington kameralar karşısında "Bizim elimizden neyi aldığınızı bilmenizi istiyorum.  Onlar günün sonunda eve dönüp aileleriyle birlikte oluyorlar. Ama Gianna'nın artık bir babası yok. Onun büyüdüğünü göremeyecek. Mezuniyetine gelemeyecek, düğününde yanında olamayacak."Ben çocuğum için ve George için buradayım. Onun için adalet istiyorum. Çünkü o iyi birisiydi. Diğerleri ne düşünürse düşünsün." dedi.

George Floyd, "nefes alamıyorum" demesine rağmen 9 dakika boyunca boynuna bastıran polis memuru Derek Chauvin ve 3 polis memuru daha olay sonrası görevden alınmıştı. Yaşanan bu olay sonrası ABD'de hala ırkçılık karşıtı protestolar devam ediyor.  (BBCTürkçe)