ABD'de koronavirüs aşısı için dağıtım hazırlıkları başladı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında merkez üssü haline gelen ve oldukça zarar gören ülkeler arasında yer alan ABD'de aşı çalışmaları sürmeye devam ediyor. ABD'de aşı dağıtımı için hazırlıklar başladı. Dr. Fauci'nin de teyit ettiği hazırlıklara göre öncelik yüksek risk grubuna verilecek.

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2020 12:03
Değiştirme Tarihi: 03.09.2020 12:03
ABD'de koronavirüs aşısı için dağıtım hazırlıkları başladı!

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından açıklanan son dakika bilgisine göre, aşı dağıtımı için tüm hazırlıklar tamamlandı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Sağlık Bakanlığı'na aşı hakkında bilgilendirme yaparak, öncelikli olarak 'yüksek risk grubu' hastalarına aşı dağıtılacağını söyledi.

CDC yayınladığı bilgilendirmede, sağlık çalışanlarının aşı için gerekli çalışmanın Ekim sonuna kadar tamamlanması gerektiğini vurguladı.

Basına konuşan CDC sözcüsü, "Eyaletler olası aşı dağıtımı planları üzerinde çalışırken, CDC de eyaletlere, Ekim ve Kasım aylarında aşı stokunun sınırlı hale gelmesi ihtimali gibi bazı planlama öngörüleri konusunda yardımcı olacak" dedi.

DR. FAUCI AŞI HAZIRLIĞINI TEYİT ETTİ
ABD hükümeti corona virüs salgını danışmanı Dr. Anthony Fauci, Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında corona virüs aşısı deneylerine katılan gönüllülerin sayısı baz alındığında, Kasım veya Aralık ayına kadar aşılardan en az birinin güvenli ve etkili olup olmadığını anlamak için yeterli sayıda klinik veri toplanmış olabileceğini söyledi.

Etiketler: ABD - asi - koronavirüs