ABD'de Kongresi'ne düzenlenen baskının sembol ismi ilk kez görüntülendi

6 ocak günü ABD Kongresi'ni basan Trump yanlısı protestocular arasında yer alan ve verdiği görüntüyle dünya basınında yer alan bir protestocu, olaydan birkaç gün sonra ilk kez görüntülendi. İsminin Aaron Mostofsky olduğu öğrenilen bu kişinin, Brooklyn yargıcı Shlomo Mostofsyk'nin oğlu olduğu da ortaya çıktı. Aaron Mostofosyk, olay günü polis kalkanı ve sopasıyla görüntülenmiş ve gündem olmuştu.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2021 14:42
Değiştirme Tarihi: 09.01.2021 14:42
ABD'de Kongresi'ne düzenlenen baskının sembol ismi ilk kez görüntülendi

ABD'de kongresine düzenlenen tarihi baskında yer alan Donald Trump yanlısı protestocular, görüntüleriyle dünya basınında manşet olmuştu. Herkes, bu protestocuların kim olduklarını merak etmişti. Kimlikleri ortaya çıkan protestoculardan biri de elindeki polis kalkanı ve sopasıyla sembolleşen Aaros Mostofsky oldu. Aaron Mostofsky, olay sonrası rahat tavırlarıyla ilk kez evinin önünde görüntülendi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

BROOKLYN YARGICININ OĞLU ÇIKTI

New York’ta Kongre binasına giren Aaron Mostofsky’ın Brooklyn Yüksek Mahkemesi yargıcı Shlomo Mostofsky’ın oğlu olduğu ortaya çıktı. Aaron Mostofsky olayların ardından ilk kez evden çıkarken görüntülendi. Uluslararası medyanın konuştuğu Mostofsky, kongre binasını basarak, deri koltukta elinde polis kalkanı ve sopa ile poz vermişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİNAYI BASAN KİŞİLERE ART ARDA DAVALAR AÇILDI

Washington DC’deki Metropolitan Polis Departmanı, dün ABD Kongre Binası’na saldıran isyancıların bazılarının tespit edilmesi için sosyal medya hesabından da halktan yardım istedi. Washington’daki federal savcılar, ABD Kongre Binası’nın basılmasına ilişkin 15 ceza davası açtı.

Columbia Bölgesi’nden ABD Başsavcısı Vekili Michael Sherwin, davaların çoğunun kongre binasına izinsiz girişler nedeniye açıldığını belirtti. Kongre binasında çok sayıda eşyanın çalındığını belirten Sherwin, hırsızlık ve binaya silahla girilmesiyle ilgili de davaların açıldığını ifade etti.

Kaynak: DHA