ABD'de Johnson&Johnson aşını vurulan kişide "yan etki" kabusu

ABD’nin Virgina eyaletinde Johnson&Johnson’ın Kovid-19a karşı geliştirdiği tek dozluk aşısını olan Richard Terrellin yaşadığı yan etki nedeniyle vücudunun büyük bir bölümünde kızarıklık ve ağrılı döküntüler meydana geldi.

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2021 13:23
Değiştirme Tarihi: 31.03.2021 13:23
ABD'de Johnson&Johnson aşını vurulan kişide 'yan etki' kabusu

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) kabusu sürerken, milyonlarca insan umudu aşılara bağladı.

ABD menşei Johnson&Johnsonun virüse karşı geliştirdiği tek dozluk aşıda ise yan etki gözlemlendi. ABDnin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Richard Terrell Johnson&Johsnon koronavirüsaşısının ilk dozunu uyguladıktan 4 gün sonra vücudunun büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini ifade etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"CİDDİ BİR CİLT HASTALIĞI YAŞADIM"

Olay ile ilgili yerel medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm vücuduma yayıldı. Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

YAŞADIĞI YAN ETKİLERE RAĞMEN AŞI OLUN ÇAĞRISI

Yaşadığı yan etki nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesinde tedavi altına alınan Terrellın 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi.

Aşı sonrası yaşadığı kabusa rağmen aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel, Aşı olduğumdan dolayı bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşıyı olmaya davet ediyorum dedi.

DHA