ABD'de gözaltına alınırken ölen George Floyd'un koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi

Siyahi Amerikalı 46 yaşındaki George Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken ölmesinin ardından ABD'de ırkçılık karşıtı gösteriler başlamıştı. George Floyd'un ölümünün ardından bir detay daha ortaya çıktı. Floyd'un dünya genelinde hala devam eden koronavirüs salgınına yakalandığı George Floyd'un raporunda ortaya çıktı. George Floyd'a Nisan ayında yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2020 13:16
Değiştirme Tarihi: 04.06.2020 13:17
ABD'de gözaltına alınırken ölen George Floyd'un koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi

ABD'nin Minneapolis kentinde polis tarafından gözlatına alınırken ölen siyahi genç George Floyd ile ilgili bir detay daha ortaya çıktı.

Koronavirüs salgınının dünya genelinde devam ettiği şu günlerde Floyd'un ölüm raporunda Nisan ayında ayında kendisine yapılan koronavirüs testinin pozitif sonuç verdiği ortaya çıktı. 

Ayrıca raporda akciğer ile kalp arasındaki bazı atar damarlarda daralma tespit edildiğide belirtildi. George Floyd'un ölüm raporunda "ölüm sebebi" başlığından ayrı olarak, "diğer önemli koşullar" başlığı altında, afyon türevi bir uyuşturucu madde olan fentanil zehirlenmesi ve yakın dönemde metamfetamin kullanımıda tespit edildi. 

ABD'de George Floyd'un polis gözaltısı sırasında ölmesinin ardından ırkçılık karşıtı gösteriler başlamıştı.

AA