ABD'de 72 yaşındaki bir adam Zoom toplantısı sırasında oğlu tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü!

ABD New York'ta 72 yaşındaki bir adam, Zoom uygulaması ile görüşme halindeyken oğlu tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Konuya ilişkin açıklama yapan güvenlik güçleri, olayn perşembe günü öğle saatlerinde Suffolk'taki Dixon Bulvarı'nda meydana geldiğini, hayatını kaybeden adamın oğlu tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı sırada 20 kişiyle birlikte Zoom görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 23.05.2020 10:46
Değiştirme Tarihi: 23.05.2020 10:47
ABD'de 72 yaşındaki bir adam Zoom toplantısı sırasında oğlu tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü!

nbcnewyok'ta yer alan habere göre, ABD'de 72 yaşındaki Dwight Powers, dün öğlen saatlerinde 20 kişilik bir Zoom toplantısı sırasında 32 yaşındaki oğlu Thomas Scully-Powers bıçaklı saldırısına maruz kaldı. Defalarca bıçaklanan Dwight Powers, hayatını kaybetti. 32 yaşındaki katil zanlısı ise pencereden atlayarak kaçtı. 

Vahşi olaya şahit olan 20 kişi, telefonlarına sarılarak polis ekiplerine cinayet işlendiği ihbarında bulundu. Bunun üzerine harekete geçen polisler 32 yaşındaki Thomas'ı yakalayıp tutukladı. 

Korkunç olaya ilişkin konuşan bölge avukatı, Thomas Scully-Powers'ın en az 25 yıl hapis cezası alacağını öne sürdü. Polisin bilgilerine göre, Zoom toplantısındaki bazı kişiler cinayete tanıklık ederken, bazıları olayı fark etmedi. 

İhbarı aldıktan sonra harekete geçen polis ekipleri, kovalamaca yaşandığını ve cinayet aletiyle birlikte, Powers'ın olay yerini temizlemek için kullandığı paspas ve kovayı da ele geçirdiğini açıkladı. Hayatını kaybeden 72 yaşındaki Dwight Powers'ın 12 kez bıçaklandığı belirtildi. 

Cinayetin nedeni henüz net değilken, tutuklanan 32 yaşındaki Scully Powers'ın götürülürken gazetecilere, 2 gün önce babasının silah zoruyla kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.