ABD Başkanı Trump'tan Dünya Sağlık Örgütü'ne Twitter üzerinden 4 sayfalık tehdit mektubu

Koronavirüs salgının en çok can aldığı ülkeler sıralamasında zirvede olan ABD'de, sürekli son dakika gelişmeleri yaşanmya devam ediyor. Salgının ilk gününden bu yana sert diyalogların yaşandığı Trump-Dünya Sağlık Örgütü arasında Trump'tan flaş bir hamle geldi. Sürekli DSÖ'yü tehdit eden Trump, Twitter hesabından 4 sayfalık bir mektup paylaşarak Dünya Sağlık Örgütü'nü yine hedef tahtasına oturttu. Trump'ın bu hamlesiyle neler yaşanacak sorusu ise merak edilenler arasında. İşte haberle ilgili detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 19.05.2020 10:43
Değiştirme Tarihi: 19.05.2020 10:44
ABD Başkanı Trump'tan Dünya Sağlık Örgütü'ne Twitter üzerinden 4 sayfalık tehdit mektubu

Son dakika haberi... Dünya Sağlık Örgütü'ne karşı kılıcını çeken Trump, Twitter hesabından 4 sayfalık bir tehdit mektubu yayınlayarak DSÖ'yü 'Çin'in kuklası' ilan etti. Ağır suçlamaların yer aldığı mektupta Trump, örgüte sağlanan fon için kalıcı olarak dondurulacağının sinyallerini verdi. 

Trump, Dünya Sağlık Örgütü'ne 30 gün süre verdi. Bu süre içerisinde kayda değer yenilikler yapılmaması halinde örgüte ABD tarafından sağlanan para akışının dondurulacağını söyledi ve ekledi: Üyeliğimizi gözden geçireceğiz.

Twitter hesabından 4 sayfalık mektubu paylaşan Trump şu notu düştü: Bu mektup, Dünya Sağlık Örgütü'nden Dr. Terdos'a gönderildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Trump, DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus'a gönderdiği mektupta WHO'nun Çin'in etkisi altında kaldığını ve bağımsız davranmakta yetersiz olduğunu belirtti.

Trump'ın suçlamalarından biri de DSÖ'ün koronavirüs salgını sürecinde Çin'e övgülerde bulunması. Trump, bu durumun 'şüpheli' olduğunun da altını çizdi.