ABD Başkanı Trump, koronavirüs aşısıyla ilgili en iddialı açıklamasını yaptı: Üç ya da dört haftaya hazır

Koronavirüs aşısıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Son gelişmeyi, ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklama ile duyurdu. Ve Trump, belki de bugüne kadar ki en iddialı açıklamalarından birinin altına da imzasını atarak koronavirüs aşısının 3 ya da 4 hafta içerisinde hazır olacağını dile getirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 10:47
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 10:47
ABD Başkanı Trump, koronavirüs aşısıyla ilgili en iddialı açıklamasını yaptı: Üç ya da dört haftaya hazır

Koronavirüsün ortaya çıktığı Aralık 2019'dan bu yana, tüm dünyanın gözü kulağı, koronavirüs aşısıyla ilgili yapılacan son dakika açıklamalara kilitlendi. Aşıyla ilgili heyecanlandıran açıklama, ABD Başkanı Trump'tan geldi. ABC News'ün Philadelphia'daki etkinliğinde konuşma yapan Başkan Trump, aşıya sahip olmaya çok yakın olduklarını, 3 ya da 4 hafta içerisinde aşıya sahip olacaklarını ifade etti. Başkan Trump, salgının başından bu yana sürdürdüğü politikayla da hem dünyanın hem de ülkesinin eleştiri oklarının hedefindeydi. 

Yaptığı konuşmada, yürüttüğü koronavirüs mücadelesini savunan başkan Trump, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerini de işaret ederek, aşının bu tarihden önce hazır olabileceğini belirtti. 

Trump, “Aşıya sahip olmaya çok yakınız. Eğer gerçeği bilmek istiyorsanız, bir önceki yönetimin aşıyı geliştirmesi FDA ve tüm onay süreçleri yüzünden muhtemelen yıllarca sürerdi. Ancak biz birkaç hafta uzaktayız. Üç ya da dört hafta” dedi.