ABD Başkanı Donald Trump'tan heyecanlandıran koronavirüs aşısı açıklaması

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ederken Beyaz Saray'da düzenlediği toplantıda gündemi değerlendiren Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'tan heyecanlandıran açıklamalar geldi.

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2020 23:35
Değiştirme Tarihi: 07.09.2020 23:35
ABD Başkanı Donald Trump'tan heyecanlandıran koronavirüs aşısı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, ülke ekonomisini ve gündemi değerlendirdi, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Trump koronavirüs aşısının ekim ayında hazır olacağını belirterek, "En kısa zamanda aşıya sahip olacağız, bu süre Ekim ayı bile olabilir. Yakın zamanda çok büyük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz" dedi.
Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, ülke ekonomisini ve gündemi değerlendirdi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Trump, ABD'nin şu anda Demokratlar'ın yönetiminde olması durumunda, aşı çalışmalarının 2-3 yıla kadar sürebileceğini ileri sürerek, "Ancak biz görebileceğiniz en kısa zamanda aşıya sahip olacağız, bu süre Ekim ayı bile olabilir. Aşı çok güvenli ve etkili olacak ve mümkün olan en kısa zamanda dağıtılacak. Yakın zamanda çok büyük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz." diye konuştu.