ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs testi yaptırdı, sonucunu bekliyor

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs testi yaptırdı, sonucunu bekliyor
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2020 20:16
Değiştirme Tarihi: 14.03.2020 20:16

Amerika Başkanı ulusal acil durum ilanından saatler sonra Cumartesi günü bir kez daha kameralar karşısına çıktı ve Corona virüsü testi yaptırdığını, sonucu beklediğini açıkladı.

Amerika Başkanı Donald Trump Cuma günü ilan ettiği ulusal acil durum ilanın ardından bu kez kapalı bir salonda gazetecilerin karşısına çıktı.

Beyaz Saray’daki toplantı salonuna alınan gazetecilerin ateşleri ölçüldü. Ateşi 37,5 derece çıkan bir gazeteci salona alınmadı. Amerika Başkanı daha önce herhangi bir semptomu olmadığı gerekçesiyle Corona testi yaptırmadığını açıklamıştı. Kendisiyle yakın temasta bulunan yabancı devlet yetkililerinin testlerinin pozitif çıkması Trump üzerindeki baskıyı arttırmıştı.

TEST SONUCU BEKLENİYOR

Bu konuya da açıklık getiren Amerika başkanı Cuma gecesi Corona testi yaptırdığını, sonucun henüz belli olmadığını söyledi.

Trump: “Dün akşam Corona testi yaptırdım ve laboratuvara gönderildi. Sanırım birkaç güne kadar sonucu gelir” dedi. Başkan Trump basın toplantısının yapıldığı salona girerken de ateşinin ölçüldüğünü açıkladı. Trump salondan ayrılırken gazetecilerin “ateşiniz normal miydi?” sorusunu “gayet normaldi” şeklinde yanıtladı.

Amerika’da herkes bedava Corona virüsü testi olabileceğini ve milyonlarca maske üretildiğini açıklayan ABD Başkanı, çalışanlara ücretli izin hakkı gibi uygulamaların da devreye gireceğini söyledi.