97 kişinin öldüğü uçak kazasından kurtulan yolcu yaşadığı dehşeti anlattı

Pakistan'da dün meydana gelen uçak kazası son dakika haberi olarak birçok haber ajansı tarafından servis edilmişti... Lahor-Karaçi seferini yapan yolcu uçağı, 99 kişiyle birlikte, havalimanı yakınlarındaki bir yerleşim yerine düştü. 97 kişinin can verdiği kazayla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı ve 2 kişinin hayatının kurtulduğu belirtildi. Hayatı kurtulan kişilerden Muhammed Zubair, kaza anına dair hatırladıklarını anlattı. Faciadan kurtulan Zubair, bakın neler söyledi? Öte yandan bu kazada ölenler arasında ünlü model Zara Abid de vardı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.05.2020 11:35
Değiştirme Tarihi: 23.05.2020 15:39
97 kişinin öldüğü uçak kazasından kurtulan yolcu yaşadığı dehşeti anlattı

Pakistan dün meydana gelen uçak kazasıyla sarsıldı. Son dakika haberine göre, Lahor'dan Karaçi'ye gitmek üzere havalanan Airbus A320 tipi uçak, 99 kişiyle birlikte yere çakıldı. 97 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasında 2 kişinin de mucizevi şekilde kurtulduğu ortaya çıktı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Uçağın nasıl düştüğüne dair 2 farklı iddia var. İlki, uçağın birkaç kez iniş yapmayı denediği ancak başarılı olamadığı, ikincisi ise uçağın bir baz istasyonu kulesine çarpması. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Mürettebatla birlikte uçakta 99 kişinin bulunduğu belirtilirken, mucize olarak nitelendirilecek bir olay da yaşandı. 97 kişinin öldüğü kazada, 2 kişinin kurtulduğu ortaya çıktı. Bu kişilerin adı ise Mohammad Zubair ve Zafar Masood. Mohammad Zubair adlı yolcunun vücudunun yüzde 35’inde yanıklar olduğu, Zafar Masood’un ise vücudunda dört ayrı yerde kırıklar olduğu aktarıldı.

KURTULAN YOLCU O ANLARI ANLATTI

Haber ile ilgili metin girin!.

Kazadan yaralı olarak kurtulan Mohammad Zubair, o anları anlattı. Uçağın inişe geçtiği sırada insanların sadece çığlıklarını duyduğunu söyleyen Zubair, bayram tatili için Karaçi'ye gittiğini 2-3 kez sarsıntı hissetiklerini ve bu anlardan sonra etrafta sadece dumanlar gördüğünü dile getirdi. "Her yerden çığlıklar duyuyordum. Duman her yeri kaplamıştı." diyen Zubair, 'Kimseyi görmedim, emniyet kemerini açıp ışığa doğru ilerledim' dedi.

 

Haber ile ilgili metin girin!.
Pakistanlı model Zara Abid, düşen uçakta hayatını kaybetti. Çok çalışkan ve harika bir insan olduğu belirtilen Zara Abid ile ilgili paylaşım, ülkenin ünlü modacılarından Khadijah Shah'tan geldi. 

Haber ile ilgili metin girin!.