94 yaşındaki emekli öğretmen hastaneye 5 solunum cihazı bağışladı

Düzce'de isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde 5 solunum cihazı bağışladı. Vatandaşın 94 yaşındaki emekli bir öğretmen olduğu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 19.11.2020 17:33
Değiştirme Tarihi: 19.11.2020 17:33
94 yaşındaki emekli öğretmen hastaneye 5 solunum cihazı bağışladı

Korona virüs salgınına yakalanarak hastanelerde yoğun bakımda yatan hastalar için kullanılan solunum cihazları için Türk Kızılay Düzce Şubesi, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne 5 adet solunum cihazı bağışı yaptı.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz'da salgınla mücadele kapsamında vatandaşlara çağrıda bulunarak "İşimiz olmadığı halde sokaklara çıkmayalım" dedi.Düzce&de isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş 

İSMİNİN AÇIKLANMASINI İSTEMEDİ

Korona virüs salgını sonrasında bir çok ilde hastanelerde yatan vatandaşlar entübe edilerek sağlıklarına kavuşturulmaya çalışılıyor. Bu kapsamda Türkiye'de üretilen solunum cihazları Türkiye'nin dört bir yanında ki şehirlerde hastanelere gönderilirken, Düzce'de 94 yaşındaki isminin açıklanmasını istemeyen emekli öğretmen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne solunum cihazı bağışı yapmak istedi. Yıllardır Kızılay'a bağış yapan kadın yine bağışı Kızılay üzerinden yapmak istedi. Türk Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, 94 yaşındaki bağışçı ile görüşerek Türkiye'de üretilen solunum cihazlarının alımı ve temini konusunda çalışma yaptı. Bağış yöntemi ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne Türkiye'de üretimi yapılan 5 adet solunum cihazı Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz'a teslim edildi.