94 yaşındaki David Attenborough, Instagram'da rekor kırdı!

94 yaşındaki Sir David Attenborough, Instagram'da en hızlı 1 milyon takipçiye ulaşma rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. İngiltere'ye doğayı sevdiren efsane yapımcı hazırladığı IGTV videoları ile dijital medyaya hızlı bir giriş yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 26.09.2020 19:05
Değiştirme Tarihi: 26.09.2020 19:05
94 yaşındaki David Attenborough, Instagram'da rekor kırdı!

94 yaşındaki yaşayan efsane belki de üstüne yapılan Türkçe dublajını izlediğiniz çoğu doğa belgeselinin yapımcısı ve seslendirmeni. Attenborough bugünlerde yeniden gündemde çünkü açtığı Instagram hesabı 4 saat 44 dakikada 1 milyon takipçiye ulaştı. Attenborough böylece Jennifer Anniston'ın en hızlı 1 milyon takipçiye ulaşma süre rekorunu elinden alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Instagram hesabını önceki gün açan ünlü ismin bu içeriğin yayına alındığı saatlerde 3,8 milyon takipçisi bulunuyor. Ünlü televizyoncu Instagram'a sadece fiziki varlığı ile bulunup torunlarının fotoğrafını paylaşmaya gelmedi, aynı zamanda IGTV için çektiği içerikleri platformda paylaşıyor. Efsanenin yeni belgeseli Gezegenimizde Yaşam'ın (A Life on Our Planet) tanıtım videosu ilk olarak platforma yüklendi. Küresel ısınma ve sonuçlarına ilişkin hazırlanan 80 dakikalık belgesel otoritelerden tam not aldı. (Sözcü)