90 yaşındaki Suzanne Hoylaerts koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti! Yaptığı fedakarlık göz yaşarttı

Dünya genelinde koronavirüs ( Corona virüs ) nedeniyle ölen insan sayısı giderek artıyor. Uzmanların en kritik uyarısı ise 'Evden çıkmayın. Dünyada bu gelişmeler yaşanırken, koronavirüse yakalanan insanların hikayeleri de sosyal medyada ve birçok haber sitesinde kendine yer buluyor. O hikayelerden birinde yer alan isim ise 90 yaşındaki Suzanne Hoylaerts...

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2020 17:13
Değiştirme Tarihi: 01.04.2020 17:14
90 yaşındaki Suzanne Hoylaerts koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti! Yaptığı fedakarlık göz yaşarttı

Corona virüs haberleri | Belçika'da yaşayan 90 yaşındaki Suzanne Hoylaerts, koronavirüs nedeniyle tedavi altına alındığı hastanede kurtarılmayarak hayatını kaybetti. 

Koronavirüsten hayatını kaybeden kadının doktorlara, "Yapay solunum cihazı kullanmak istemiyorum. Onu genç hastalar için saklayın. Zaten iyi bir hayat yaşadım" dediği belirtildi.Belçika’nın Leuven kentinin doğusundaki Binkom kasabasında yaşayan 90 yaşındaki Suzanne Hoylaerts, 20 Mart’ta koronavirüs semptomları göstermesi sonucu hastaneye kaldırıldı. Karantina altında tedavisi süren Hoylaerts, koronavirüse bağlı solunum yetmezliği nedeniyle 22 Mart’ta yaşama gözlerini yumdu.

'SOLUNUM CİHAZINI GENÇLER İÇİN SAKLAYIN'

Yerel medya, yaşlı kadının solunum cihazını reddederek büyük bir fedakarlık yaptığını duyurdu.

Belçika medyasındaki habere göre Hoylaerts, kendisine solunum cihazı takmak için hazırlık yapan doktorlara, "Solunum cihazını kullanmak istemiyorum. Onu genç hastalar için saklayın. Zaten iyi bir hayat yaşadım" dedi. Hoylaerts’in kızı Judith ise yerel medyaya yaptığı açıklamada, "Ona veda edemedim. Cenazesine bile katılamadım" ifadelerini kullandı.

BELÇİKA’DA SON DURUM

Fransa ve Almanya arasında yer alan Belçika’da 13 bin 964 kişide koronavirüs tespit edilirken; 828 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.