9 yıldır 'kıyamet evinde' kalan aile kurtarıldı

Holanda'da, çocuklarını bir eve kapatarak kıyamet gününü bekleyen aile, bir çocuğun kaçarak polise gitmesiyle ortaya çıktı. 9 yıldır evde kalan aile ektikleri bitkileri yiyerek hayatta kalmış.

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2019 09:24
Değiştirme Tarihi: 16.10.2019 09:25
9 yıldır 'kıyamet evinde' kalan aile kurtarıldı

Hollanda'da bir evin bodrumunda 9 yıldır kıyamet gününü bekleyen bir aile bulundu. Ailenin çiftlikte yetişen sebzeler ve keçi ile hayatta kaldığı belirlendi.

Hollanda medyasında çıkan haberlerde, Ruinerwold köyünde bir adam ile 6 çocuğunun, 9 yıldır etrafı ağaçlarla çevrili ve köprüden geçerek ulaşılan bir çiftlik evinin bodrumunda yaşadığı belirtildi.

Dış dünya ve insanlar ile ilişkileri tamamen kesen ailenin, "dünyanın sonunu" beklediği aktarıldı.

SEBZELER VE KEÇİ İLE HAYATTA KALMIŞLAR

Ailenin çiftlikte yetişen sebzeler ve sahip oldukları bir keçi ile hayatta kaldıkları ifade edildi.

Evin sahibi olan adamın 58 yaşında olduğu çocuklarının ise 16 ila 25 yaşında oldukları ifade edilen haberde, çocukların dünyada kendilerinden başka insanların olup olmadığına dair hiçbir bilgileri olmadığı kaydedildi.

25 YAŞINDAKİ GENÇ YARDIM İSTEDİ

Olayın, köydeki bir kafeterya sahibinin, çiftlikten eskimiş giysisi ve saçı sakalı birbirine karışmış 25 yaşındaki adamın geçen hafta ilk defa dışarıya çıkarak yardım istemesi üzerine polisi bilgilendirmesi sonucu gün yüzüne çıktığı aktarıldı.

Yapılan araştırma sonucu, evin oturma odasında bulunan bir dolabın arkasında bodruma geçen bir yol bulunduğu ve ailenin orada yaşadığı bildirildi. Polisin aileyi tahliye ettiği ve çiftlikte araştırma başlattığı belirtildi

Etiketler: kıyamet evi - hollanda