86 yaşındaki kadına tecavüz eden zanlı köylüler tarafından yakalanıp polise teslim edildi

Hindistan'ın başkenti Delhi'de 30'lu yaşlarındaki bir kişi pazartesi akşamı 86 yaşındaki bir kadına tecavüz etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Delhi Kadın Komisyonu Başkanı Swati Maliwal gözaltına alınan zanlının idam edilmesi gerektiğini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 17:14
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 17:14
86 yaşındaki kadına tecavüz eden zanlı köylüler tarafından yakalanıp polise teslim edildi

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, korkunç olay Hindistan'ın başkenti Delhi'de yaşandı. İddiaya göre 86 yaşındaki kadın, sütçüyü beklediği sırada yanına gelen kişinin kendisine sütçünün gelmeyeceğini söylediğini ve onu süt alabilmek için başka bir yere götürebileceğini söyledi. 

Ardından 86 yaşındaki kadını tarlaya götürüp tecavüz eden zanlı, yaşlı kadının 'Ben senin ninen sayılırım' diyerek yalvarmasına aldırış etmeden saldırıyı sürdürdü. Kâbusu yaşayan kadının çığlıklarını duyan köylüler kadını kurtarıp zanlıyı yakalayarak polise teslim etti. 

Kadını evinde ziyaret ettiğini söyleyen Maliwal, yaşlı kadının ellerinin buruş buruş olduğunu, anlattıklarının ise şoke edici olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Yüzünde ve vücudunun diğer yerlerinde morluklar var. Bana vajinal kanaması olduğunu söyledi. Büyük bir travma geçirmiş"

Açıklamasını sürdüren Maliwal, zanlı için 'insan değil' benzetmesinde bulundu ve bu kişinin idam edilmesi gerektiğini söyledi. Maliwal, "Delhi Yüksek Mahkemesi'nin Başkanı ve Delhi Vali Yardımcısı'na dava sürecinin hızlandırılması ve onun altı ay içinde idam edilmesi için mektup gönderiyorum" dedi.