81 yaşındaki kadın sıkıştığı yerde 3 gün sonra fark edilip kurtarıldı

Adıyaman'ın Yeşilyurt Mahallesi'ndeki evinden 3 gün önce ayrılan ve geri dönmeyen 81 yaşındaki Alzheimer hastası Hanım Bağcı, kayalıkların arasında sıkışmış halde bulundu. Sıkıştığı yerde 3 gün mahsur kalan kadın, kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.04.2021 14:00
Değiştirme Tarihi: 16.04.2021 14:00

3 gün önce evinden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan 81 yaşındaki kadının bulunması için jandarma ve polis ekipleri harekete geçmişti.  Aramalar devam ederken, Karadağ mevkiindeki kayalıklar arasına sıkışan kadın bir vatandaş tarafından fark edilip 112 ve jandarmaya bildirildi. 

AFAD EKİPLERİ KURTARDI

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler yaşlı kadını sıkıştığı yerden çıkaramayınca durumu AFAD ekiplerine bildirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Olay yerine gelen AFAD ekiplerinin çalışmaları sonucunda 3 gündür kayalıkların arasında yaşam mücadelesi veren Hanım Bağcı’yı çıkararak kurtardı.

3 GÜN BOYUNCA AÇ VE SUSUZ KALMIŞ

Herhangi bir yarası bulunmayan açlıktan ve susuzluktan bitkin düşen yaşlı kadına ilk müdahale sağlık ekiplerince olay yerinde yapıldı. Yaşlı kadın, yapılan ilk müdahalelerinin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak burada tedavi altına alındı. Bağcı’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Annesine sağ salim kavuşmanın sevincini yaşayan Turan Bağcı, “Çok şükür iyidir. 3 gündür buradaydı, çok şükür bir şeyi yok. Evden uzak bir yer kimse burayı bulamaz. Bizler askerlerle, polislerle geldik, buraları aradık ama bulamadık. Bizler burada olabileceğini de tahmin edemedik. Buraya gelebileceğine inanmadık ama burada bulundu. Çok şükür durumu iyi” diye konuştu.

Kaynak: İHA