8 yıl önce yaptığı alışveriş için para bırakıp helallik istedi!

Antalya'da kimliği belirsiz kişi, 8 yıl önce çocuğuyla alışveriş yapıp yaklaşık 150 lirayı ödemeden ayrıldığı için  zarar verdiğini belirttiği market sahibinden, zarfın içine koyduğu 500 lira ve not ile özür diledi, helallik istedi.

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 17:09
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 17:09
8 yıl önce yaptığı alışveriş için para bırakıp helallik istedi!

Zarfı açınca şaşkınlık yaşayan market sahibi Yakup Uygun, "Ben bu çocuğu tanısaydım parasını iade eder, alnından öperdim" dedi.

Olay, Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Bahtılı Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Saklıkent Market'te yaşandı. Mahallede 15 yıldır market işleten 65 yaşındaki Yakup Uygun, dün akşam dükkanı kapatıp evine girerken, kapının üzerinde 'Dikkatli aç ve oku' yazan zarf buldu. Merak içinde zarfı açan Uygun, özür yazısı ile 500 lira olduğunu gördü.

Kimliği belirsiz kişi, bilgisayar çıktısıyla yazdığı ve "Hakkınızı tüm aile bireyleri olarak helal edin. Yaklaşık bundan 7-8 yıl önce marketinizden çocukla yapmış olduğum, izinsiz almış olduğum ürünler için hakkınızı helal edin. 7-8 yıl önce 150 TL civarında sizi zarara uğrattım. Bunun yerine 500 TL olarak iade ediyorum, lütfen hakkınızı helal edin. (Tüm aile bireyleri olarak)" ifadelerinin yer aldığı not ile helallik istedi. Kimliği belirsiz kişinin, marketi işleten aileyi tanıdığı anlaşıldı.