7 THY personelinden 6'sı yurda döndü, biri Mali'de kalmak istedi

7 THY personelinden 6'sı yurda döndü, biri Mali'de kalmak istedi
Yayınlanma Tarihi: 21.11.2015 13:31 | Değiştirme Tarihi: 21.11.2015 13:31

Başkent Bamako'daki bir otelde silahlı bir grup tarafından rehin alındıktan sonra kurtulan 7 THY personelinden 6'sı yurda getirildi - THY Mali İstasyon Şefi Mehmet Atmaca'nın ise devam eden uçuş seferleri için kendi isteğiyle ülkede kaldığı bildirildi

Mali'nin başkenti Bamako'daki bir otelde silahlı bir grup tarafından rehin alındıktan sonra kurtulan 7 Türk Hava Yolları (THY) personelinden 6'sı yurda getirildi.

THY personelini getirmek için dün akşam saatlerinde Mali'ye hareket eden THY uçağı, yurda döndü. Atatürk Havalimanı'na saat 10.00'da inen uçakla, kaptan pilot İsmail Yerli, ikinci kaptan pilot Sadık Murat Arat, kabin amiri Murat Gündüz, kabin memurları Lütfiye Deniz Kıvrak, Şerife Taşçı Kabacık ve Eray Sevim Türkiye'ye geldi.

THY Mali İstasyon Şefi Mehmet Atmaca'nın ise devam eden THY seferleri için kendi isteğiyle ülkede kaldığı öğrenildi.

Kurtulan personelin dün geceyi büyükelçilik binasında geçirdiği, Türkiye'ye hareket için büyükelçilik binasından havalimanına özel güvenlik eşliğinde getirildiği bildirildi.

Mali'de silahlı bir grup, başkent Bamako'daki Radisson Otel'e baskın düzenleyerek, çoğu yabancı uyruklu 170 kişiyi rehin almıştı. Otelde rehin alınanlar arasında bulunan 7 THY çalışanı, daha sonra kurtulmuştu.