67 yaşındaki komşunu darp eden Halil Sezai'nin oturduğu villaya kiralık ilanı asıldı

Şarkıcı Halil Sezai'nin Tuzla'da oturduğu 4 villalık sitede 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darp etmesi Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Yaşanan olay sonrasında Halil Sezai'nin oturduğu villa kiralığa çıkarıldı.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 17:39
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 17:39
67 yaşındaki komşunu darp eden Halil Sezai'nin oturduğu villaya kiralık ilanı asıldı

Tuzla'da dört villalık bir sitede oturan Halil Sezai, 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darp etti. Güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından, Halil Sezai büyük tepki çekti. Bugün savcılık ifadesinin alınmasının ardından Sezai, "Silahla kasten yaralama" ve "Silahla tehdit suçlarından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Olaydan iki gün sonra ise Halil Sezai'nin yaşadığı villanın kapısına 'kiralık' yazısı asıldı. 

AK PARTİ’Lİ ÇELİK’TEN ’HALİL SEZAİ’ AÇIKLAMASI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, tartıştığı komşusunu darbeden şarkıcı Halil Sezai ile ilgili olarak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu azgın ve ahlaksız şiddeti uygulayanın insanlığından bahsedilemez ki sanatçılığından bahsedilsin. Bu barbara ’muhalif’ ya da ’iktidar karşıtı’ diyerek sahip çıkanların olması ise utanılacak bir durum. Alçaklığın ölçüsü siyasi pozisyon olmaz. Ahlakı ya da alçaklığı iktidar karşıtlığı üzerinden değerlendirmek akıl ve vicdan yoksunluğudur. Yaşlı bir insana uygulanan bu şiddet toplumun ahlakına ve vicdanına uygulanıyor. Yapan kişinin kimliğine bakarak bu şiddeti sahiplenenler daha büyük şiddete imza atıyor. Buna kim prim veriyorsa, tüm kavramları istismar eden zihinsel bir şiddeti yayıyor. Bu alçak eylem sonucu şiddete uğrayan mağdur vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu konuda hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.