65 yaş ve üzeri kişiler seyahat izni almak için kaymakamlıklara koştu!

65 yaş ve üzeri kişilere seyahat izni haberinin ardından vatandaşlar kaymakamlıklara koştu. İzin belgesi almak için Küçükçekmece Kaymakamlığı'na gelenlerin yoğunluk oluşturduğu görüntülendi.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 13:20
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 13:20
65 yaş ve üzeri kişiler seyahat izni almak için kaymakamlıklara koştu!

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seyahat izni genelgesini valiliklere göndermişti. Haberi alan vatandaşlar izin belgesi almak için kaymakamlıkların yolunu tuttu. Bunlardan biri de, Küçükçekmece Kaymakamlığı oldu. Buraya gelenler, izin belgelerinin internet yoluyla E-Devlet üzerinden çıkarılmasını gerektiğini öğrendi.  

"MEMLEKETTE ÇAY ÜRÜNÜM VAR"

İzin belgesi almak için kaymakamlığa gelen vatandaşlardan biri de Ali Kabakulak. Evrakları eksik olduğu için görevlilerin internetten e-Devlet' e yüklemesi gerektiğini söylediklerini belirten Kabakulak, "Kaymakamlıktaki görevliler güzel karşıladı bizleri. İçeride biraz yoğunluk var. Herkes memleketlerine gitmek istiyor. Kimisi yaşlı yakınları için gelmiş. Kimisi memleketteki ürünleri için gelmiş. Benimde çay ürünüm var memlekette" diye konuştu. 

"ORDULUYUM... KÖYE GİDECEĞİM"

Bir diğer vatandaş Olgun Ayar ise, "İzin alamadık. Vermediler. E-Devlet'ten olacakmış. Köye gideceğim. Orduluyum. Bağ bahçe hepsi kaldı izin vermediler. İçerisi kalabalık. Bazı insanlar söz dinlemiyor. Memur arkadaşlar izah ediyor ama yine de söz dinlemiyorlar. E-Devlet üzerinden başvuracağım, olursa olur olmazsa bekleyeceğim artık" şeklinde konuştu. (DHA)