65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri kaç? İşte yeni yasak saatleri

65 yaş üst ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri binlerce vatandaşın merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Kritik Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşük risk illerde bu yasağın kaldırıldığı fakat diğer illerde yasağın devam edeceğini sadece saatinin artırıldığını belirtti. Peki, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri kaç?

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2021 11:37
Değiştirme Tarihi: 04.03.2021 11:37
65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri kaç? İşte yeni yasak saatleri

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri hakkında bilgiler vatandaş tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada ‘Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır.’ dedi. Çok yüksek riskli iller arasında Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne de bulunuyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ 

Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklar ve gençler ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.
3

Yüksek risk grubunda yer alan iller; Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller ise Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

Orta risk grubunda yer alan iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

Düşük risk grubunda yer alan iller; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.