65 yaş üstü parklara akın ederken o ekmek parası için yara bandı sattı

65 yaş üstü vatandaşlarımız için bugün 14.00-20.00 saatleri arası sokağa çıkma saatleriydi. 65 yaş üstü vatandaşlar parklara akın ederken 70 yaşındaki Coşkuner Akkın ekmek parası için parkta yara bandı sattı.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2020 18:55
Değiştirme Tarihi: 31.05.2020 18:55
65 yaş üstü parklara akın ederken o ekmek parası için yara bandı sattı

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasak. Ancak verilen özel izin ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız bugün 14.00-20.00 saatleri arası izinli sayıldı. Yasağa takılan vatandaşlar bu saatler arasında parklara akın ederek özgürlüğün tadını çıkardı.

ELDİVEN VE YARA BANDI SATIYOR

Ancak Pendik'te yürek yakan bir görüntü vardı. 70 yaşındaki Coşkuner Akkın, yaşıtları parklarda keyf sürerken yara bandı satarak ekmek parası kazanmaya çalıştı. Coşkuner Amca kendisine uzatılan mikrofonlara şunları söyledi:

Geçimimi yaz aylarında pazarlarda tarım ilaçları ve eldiven satarak, efendime söyleyeyim yanına yedek olarak da bant koyarım ihtiyacı olanlar alırlar ama bu kısıtlamadan sonra bu virüs dalgasından sonra bize sokağa çıkma yasağı geldiği için mağdur durumuna iyice düştüm. Bosna parkı bizim eve yakın olduğu için bu buraya 65 yaş üstü vatandaşlar bu saatlerde geliyorlar. Onlara eldiven, yara bandı satıyorum. Haşerelerden bunalırlarsa benden ilaç alırlar satışımı yaptıktan sonra evime gidiyorum. Bir hafta bu kazanç yeter mi hayır başka bir yerden gelirimiz yok, emeklilik hiç yok ama böyle işler yaparak geçimi mi sağlamaya çalışıyorum