6,3 milyon dolarlık ada WhatsApp'tan satıldı!

İrlanda'daki Horse Adası, 6,3 milyon dolara satıldı. Ancak adayı alan kişinin hiç görmeden satın alması gündem oldu. Tüm dünyada konuşulan satış işlemleri WhatsApp üzerinden video ile yapıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.07.2020 14:55
Değiştirme Tarihi: 16.07.2020 14:57
6, 3 milyon dolarlık ada WhatsApp'tan satıldı!

6,3 milyon dolara satılan Horse Adası'nın yeni sahibi, satın alma işlemleri sırasında adayı görmeye gitmedi. Söz konusu satış işlemleri WhatsApp üzerinden video ile yapıldı. CNN International'ın haberine göre, alıcının ismi açıklanmadı ancak Avrupalı bir iş insanı olduğu söyleniyor. 

HORSE ADASI'NDA NELER VAR?

157 dönümlük alana sahip adada; 3 plaj ve 7 tane konut var. Evlerin en büyüğü ana ev olarak kullanılırken, diğer kısımlar misafirlere tahsis ediliyor. 19. yüzyılda bakır madenlerinin olduğu Horse Adası canlı bir yerleşim yeriydi. Ancak 1960 yılında adanın nüfusu sıfırlandı. Şu anda modern evlerin bulunduğu Horse Adası'nda yatların da rahatça yanaşabileceği gelişmiş bir iskele yer alıyor.

Adada herhangi bir elektrik ya da ısıtma problemi bulunmuyor. Adadaki en büyük ev 6 odalı ve 420 metrekare alana sahip. Ayrıca adada bir helikopter pisti ile spor salonları bulunuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.