Şehit babaya son görev...

Şehit babaya son görev...

Diyarbakır Sur'da düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Haydar Çetin, son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı.

Diyarbakır Sur’da patlayıcıları imha ederken PKK’lı teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile ateş açtığı sonucu şehit düşen bomba imha uzmanı Haydar Çetin (32) son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. 6 yaşındaki Eymen'in cenaze töreninde döktüğü gözyaşları herkesin yüreğini dağladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çetin’in 6 yaşındaki oğlu Eymen, babası için kılınan cenaze namazında saf tuttu, herkes ayrıldıktan sonra naaşının önünde tek başına el açıp dua etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şehit babası Dilaver Çetin ise “Yazıklar olsun bana, tek oğlumu polis yapıp oralara gönderdim, kalleşlerin hedefi yaptım” diyerek gözyaşı döktü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kocatepe Camii'ndeki cenaze törenine Çetin’in eşi Aysun, çocukları 6 yaşındaki Eymen ve 3 aylık Emir, annesi Şükran, babası Dilaver ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile üst düzey emniyet müdürleri, askeri yetkililer, çok sayıda vatandaş ve meslektaşları katıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İkindi namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından Çetin’in naaşı ailesinin yaşadığı Sincan Çimşit Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Görüntülenme : 492 Güncelleme Tarihi: 11/12/2015 11:34:16
Yayınlanma Tarihi: 11/12/2015 11:28:17

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin