55 işçi hastaneye kaldırıldı! İşte nedeni...

Malatya'da meydana gelen olayda, bir tekstil fabrikasında öğle yemeğinden yiyip rahatsızlanan 55 işçi hastaneye kaldırıldı.

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2021 22:40
Değiştirme Tarihi: 02.07.2021 22:40
55 işçi hastaneye kaldırıldı! İşte nedeni...

Öğle saatlerinde 1'inci Organize Sanayi Bölgesi'nde meydana gelen olayda, 200 kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasındaki 55 işçi yemekten bir süre sonra baş ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri oldu. 55 işçi hastaneye kaldırılarak, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "İlimiz 1. Organize sanayi bölgesinde bulunan bir fabrikada çalışan toplam 55 kişi bugün akşam saatlerinde bulantı ve kusma şikâyetleri ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdular. Fabrikada görevli personelin yedikleri dönerden zehirlendikleri düşünülmekle beraber gerekli gıda ve su numune örnekleri alınarak analiz edilmek üzere laboratuvara ulaştırılmıştır. Başvuran hastaların tamamı acil serviste yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Hastaneye yatışı gerektirecek bir hastalık durumu oluşmamıştır" denildi.

(DHA)