5 yıldır kafeste yaşayan genç kadın dünyanın gündeminde! Büyük dram...

Filipinler'de psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen 29 yaşındaki Bebe isimli kadın, 5 yıldır ailesi tarafından kapatıldığı kafeste yaşıyor. İnsanlık dışı olay, dünya basınında geniş yer bulurken, akli dengesi yerinde olmayan kadının tedavi masraflarını karşılayamayan ailesi yardım talebinde bulundu. Öte yandan aile, kızlarının giysileri de yediğini söyleyerek ona çuvaldan elbise yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.01.2021 14:05
Değiştirme Tarihi: 16.01.2021 14:05

Filipinler'de 5 yıldır kafeste yaşayan genç kadın, ülkenin gündemine oturdu. Akli dengesinin yerinde olmadığı ifade edilen 29 yaşındaki Bebe'ye 2014 yılında depresyon teşhisi konulmuş. Hastalık öncesi bir dükkanda çalıştığı belirtilen Bebe'nin tedavisi için gereken ilaçların da masraflı olduğu, bunu karşılayamayan aile de çareyi onu kafese kapatmakta bulduğu kaydedildi. 

İLAÇ MASRAFLARI KARŞILANMAYINCA KAFESE HAPSEDİLDİ

Filipin medyası, Bebe'nin tedavisine yönelik ilaç masraflarını karşılayamaması nedeniyle ikinci kez depresyona girdiğini, halüsinasyon gördüğünü ve etrafına karşı hırçınlaştığını yazdı. Aileye yakın isimlerden Glyzel Bullos, Bebe’in şiddetli ataklar yaşadığını ifade ederek, " Bu kötü bir durum ancak, ailesi Bebe'nin tedavisi için gerekli ilaçları karşılayamadığı için bu yolu izledi. Bebei güvenliği için kafese kilitlendi" dedi.

Bullos, ailesinin Bebe'yi sürekli alışılmadık yerlerde bulduğunu, kadının evden kaçtığını belirterek, " Bu acı manzara Bebe'nin güvenliği için" diye konuştu.