5 kez dünyayı turlayan Osman Gürsoy, koronavirüse yenik düştü!

Dünyayı 5 kez dolaşarak adından söz ettiren Ordulu motosikletçi Osman Gürsoy, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 19:06
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 19:06
5 kez dünyayı turlayan Osman Gürsoy, koronavirüse yenik düştü!

Vespa şehir motosikleti ile dünyanın etrafını 5 kez dolaşacak kadar yol yapan, ABD'nin Teksas Çölü'nü 1 günde geçen, Avrupa'yı dolaşan Ordulu 85 yaşındaki Osman Gürsoy, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen dün hayatını kaybetti. Efsane motosikletçinin cenazesi, bugün ailesi tarafından hastane morgundan alındı ve özel ekipler eşliğinde Altınordu ilçesine bağlı Nizamettin Mahallesi’ndeki evine getirildi. Daha sonra mahalledeki kabristanlığa götürülen Gürsoy’un cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi. 

YILLARCA İNGİLTERE'DE ÇALIŞTI 

Osman Gürsoy’un yeğeni Hayati Akyol, “Yıllarca İngiltere’de çalışmıştı. Motor meraklısıydı. Motosikletiyle dünya turu yaptı. 1-2 aydır hastaydı. Aramızdan ayrıldığı için çok üzgünüz. Kimseye zararı olmayan, kendi halinde yaşayan, motosikletlere aşık bir insandı. Uzun süredir rahatsızlıkları vardı. Bir anda oldu” açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)