5 hafta boyunca sürecek: Koronavirüs aşısı yaptıranlara 1 milyon dolar verilecek

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio eyaletinin valisi Mike DeWine, eyaletteki vatandaşları koronavirüs aşısı olmaya teşvik etmek amacıyla çok konuşulacak bir kampanyaya imza attı. Açıklama yapan Mike DeWine, teşvik için 1 milyon dolar ödüllü çekilişler yapılacağını belirtti. 26 Mayıs tarihinden itibaren her hafta yapılacak olan çekilişler sonucunda, haftanın kazananı 1 milyon doların sahibi olacak... 

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2021 13:13
Değiştirme Tarihi: 13.05.2021 13:13
5 hafta boyunca sürecek: Koronavirüs aşısı yaptıranlara 1 milyon dolar verilecek

ABD Ohio'da koronavirüs aşısı olanlar arasından seçilen kişilere 1 milyon dolar verilecek. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Ohio Valisi Mike DeWine, "Bu geceden tam iki hafta sonra, 26 Mayıs'ta en azından ilk doz aşı olmuş yetişkinler için ayrı bir çekilişin kazananını açıklayacağız. Bu duyuru beş hafta boyunca her Çarşamba yapılacak ve kazanan her Çarşamba bir milyon dolar alacak" ifadelerini kullandı.

Kazananlar, Ohio'nun halka açık seçmen kayıt veritabanından seçilecek. Oy vermek için kayıtlı olmayan ancak çekilişe dahil olmak isteyenler, önümüzdeki haftalarda kullanıma açılacak bir web sitesi üzerinden kayıt olabilecek.

Toplam 5 milyon dolar olan ödülün maliyetinin federal Covid-19 yardım fonundan sağlandığını bildiren DeWine, gelecek muhtemel eleştiriler hakkında şöyle konuştu:

Bazı kişilerin 'DeWine sen delirmişsin. Bu milyon dolarlık çekiliş fikrin para israfı' diyeceğini biliyorum. Ama aslında isteyen herkesin aşıya ulaşabildiği bu dönemdeki gerçek israf, Covid-19 yüzünden kaybedilen canlar"

18 YAŞ ALTINDAKİLERİ ÜNİVERSİTE BURSU

DeWine ayrıca, aşılanmış ancak 18 yaşın altında olanlara da burs sunan ayrı bir çekiliş daha duyurdu. Bu çekiliş de ayrıca 26 Mayıs'tan itibaren beş hafta boyunca haftada bir kazanan seçecek.

Bu çekiliş sonucunda da kazanan, Ohio Eyaleti üniversitesinde, dört yıllık bir burs alacak ve bu bursla öğrencinin eğitim ücreti, oda ve pansiyonu, kitapları gibi masraflar karşılanacak.

Kaynak: NTV