5 çocuğun cesedi bulunmuştu! Yapılan otopside kan donduran ayrıntı...

Almanya'nın Solingen kentinde bir dairede bulunan 5 çocuğun cesedinin ardından kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı. Yapılan otopsi sonucunda, çocukların annesi 27 yaşındaki Christiane K.'nın, Melina (1), Leonie (2), Sophie (3), Timo (6) ve Luca (8) isimli çocuklarına önce uyuşturucu bir madde uyguladığı, ardından ise boğduğu belirlendi. 

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 22:33
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 22:33
5 çocuğun cesedi bulunmuştu! Yapılan otopside kan donduran ayrıntı...

Almanya'da dün yaşanan olay herkesi şoka uğratmıştı. Almanya'nın Solingen kentinde dün bir dairede bulunan 5 çocuk cesedi sonrası güvenlik ekipleri harekete geçti. Çocuk cesetlerine yapılan otopsi sonucunda kan donduran ayrıntı ortaya çıktı.

Yapılan otopsi sonucu çocukların annesi 27 yaşındaki Christiane K.'nın, Melina (1), Leonie (2), Sophie (3), Timo (6) ve Luca (8) isimli çocuklarına önce uyuşturucu bir madde uyguladığı, ardından ise boğduğu belirlendi.     

Cinayet masası başkanı Marcel Maierhofer açıklamasında, olay yerine geldiklerinde kahvaltı kaselerinin hala masanın üzerinde durduğunu ve evde çok acı bir tabloyla karşılaştıklarını söyledi.     

Wuppertal Savcılığından Heribert Kaune-Gebhardt ise çocukların beşinde de ilaç ve boğulma belirtileri olduğunu açıkladı.     

Trenin altına atlayarak intihar girişiminde bulunup ağır yaralanan ancak hayati tehlikesi bulunmayan anne için ise 5 ayrı cinayet talebiyle tutuklama kararı çıkarıldı.     

Cinayet masası başkanı Maierhofer, kadının cinayetleri dört çocuğunun babasından ayrıldığı için duygusal sorunlar yaşadığından dolayı işlemiş olabileceğinden yola çıkıldığını belirtti.     

Christiane K.'nın çocuklarını öldürdükten sonra, 11 yaşındaki diğer en büyük çocuğu Marcel'i önce Düsseldorf'a götürdüğü, oradan da Mönchengladbach'daki büyükannesine gönderdiği öğrenildi.     

Yerel basında yer alan haberlere göre Christiane K. cinayetleri işledikten sonra annesine gönderdiği mesajda çocukları öldürdüğünü itiraf ederek, polisi yaşadıkları daireye göndermesini istedi.     

Öldürülen 5 çocukla ilgili gençlik dairesinin (Jugendamt) daha önce aileye çeşitli konularda destekte bulunduğu bilgisi de paylaşıldı.

Etiketler: almanya - solingen - çocuk - ceset