4 yıl önce kamp yaptığı noktada intihar eden doktordan 5 sayfalık intihar mektubu

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli 35 yaşındaki doktor Mustafa Yalçın, dün sabah Bursa'da yaşadığı evden 'Kayak yapmaya gidiyorum' diyerek ayrıldı. 15 saat sonra Uludağ eteklerindeki ormanlık alanda cansız bedeni bulunan Mustafa Yalçın'ın, 4 yıl önce burada kamp yapıp hatıra fotoğrafı çektirdiği ve bu noktada intihar ettiği ortaya çıktı. Öte yandan Yalçın'ın otomobilinde, ailesi ile yakınlarına yazdığı 5 sayfalık mektup bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 17.02.2021 16:30
Değiştirme Tarihi: 17.02.2021 16:30
4 yıl önce kamp yaptığı noktada intihar eden doktordan 5 sayfalık intihar mektubu

Asistan doktor Mustafa Yalçın'ın ölümüyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 35 yaşındaki Yalçın'ın dün sabah 'kayak yapmaya gidiyorum' diyerek evden çıktığı ve 4 yıl önce kamp yaptığı noktada intihar ettiği biliniyordu. Yalçın'ın otomobilinde, ailesi ile yakınlarına yazdığı 5 sayfalık mektup bulundu. 

Yalçın'ın mektubunda, "Ölümünden kimse kendini sorumlu tutmasın. Ben bu hayattan keyif almıyorum. Artık yaşamak istemiyorum" yazdığı öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli asistan doktor Mustafa Yalçın, dün sabah saat 08.00 saatlerinde, "Kayak yapmaya gidiyorum" diyerek evden çıktı. Otomobiliyle evden ayrılan Yalçın'dan haber alamayan yakınları, durumu polis ile jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, Plaka Tanıma Sistemi'nden (PTS), aracın Uludağ yoluna doğru gittiğini tespit etti. Bölgede yapılan arama çalışmasında, Yalçın'ın otomobili, Uludağ yolunun 11'inci kilometresinde terk edilmiş olarak bulundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yalçın'ın kaybolma ihtimali üzerine bölgeye çok sayıda AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Nilüfer Arama ve Kurtarma (NAK) ve ANDA ekibi sevk edildi. Arama- kurtarma faaliyetlerine, AFAD ve JAK'a ait Köpekli Arama Tim'i de destek verdi.

4 YIL ÖNCE KAMP YAPTIĞI YERDE İNTİHAR ETMİŞ
Otomobilin terk edildiği alan üzerinde yoğunlaştırılan arama çalışmaları sonunda, Yalçın'ın cansız bedeni, otomobiline 1 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda bulundu. Yaklaşık yarım metre karın altında bulunan Yalçın'ın, potasyum ve çeşitli ilaçlardan karışım yaptığı serumu damar yoluna bağlayıp, intihar ettiği tespit edildi. Yalçın'ın cansız bedeni, Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Mustafa Yalçın'ın intihar ettiği yerde, 4 yıl önce kamp yapıp, hatıra fotoğrafı çektirdiği ortaya çıktı.

Kaynak: DHA