4. kattan düşen kadın anlattı: "Beni kocam attı"

Malatya'da geçen eylül ayından 4’üncü kattan düşen kadının kocası, polise eşinin intihar ettiğini söylemişti. Yoğun bakımdan çıkan kadın, kendisini kocasının attığını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 15:20
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 15:20
4. kattan düşen kadın anlattı: 'Beni kocam attı'

Malatya Battalgazi'de yaşanan olayda, 24 yaşındaki Firuze Ercan, apartmanın 4’üncü katından düşerek ağır yaralanmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Kadının kocası G.E. de polise eşinin intihar ettiğini söylemişti. Ancak gerçekler, genç kadının yoğun bakımdan çıkmasıyla ortaya çıktı.  Hastanede polise ifade veren Firuze Ercan, evlerinin tadilatta olması nedeniyle bir süredir bir arkadaşlarının evinde kaldıklarını ve bu nedenle annesine gitmek istediğini söylemesi üzerine 2 yıllık eşi ile tartıştıklarını ve eşinin kendisini darp ederek kolundan tutup balkona savurduğunu ifade etti.

Genç kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan koca G.E. hakkında çıkarıldığı Malatya 5. Asliye Ceza Mahkemesinde ‘Basit yaralama’ suçundan dava açıldı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olaya ilişkin hiçbir kamere kaydı ve tanığın olmaması nedeniyle ölmesi durumunda olayın intihar olarak kapatılacağını söyleyen genç kadının sol bacağı ile yüzümün sol kısmına protez takıldı. Bacağında da 3 santimetrelik kısalma olan kadın, kocasından şikayetçi olduğunu ve boşanma davası açtığını söyledi.

(İHA)